وب سایت رسمی دکتر محمد ایمانی

skinhealth

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی روش کارامد و رایج جهت بازگرداندن حجم اولیه صورت و رفع نقایص بدن میباشد که برای انجام این کار از تکنیک های متعدد بهره گرفته میشود. چربی به راحتی در اکثر بیماران قابل دسترسی است ، نیاز به صرف هزینه ندارد ، آلرژیک نیست ، پتانسیل انتقال بیماریهای عفونی را ندارد و از مقبولیت بالا نزد بیماران برخوردار است.
تاریخچه انتقال چربی به سال 1893 برمیگردد که فردی به نام نوبر تکه های 1 سانتیمتری چربی را از بازو به گودرفتگی ناحیه صورت انتقال داد و انتقال چربی از طریق سوزن در سال 1919 گزارش گردید . افزایش علاقمندی به تکنیک های پیوند چربی با پیشرفت هایی که در زمینه لیپوساکشن رخ داد بیشتر گردید.
با تغییرات جدید در تکنیک های تزریق چربی، مفهوم انتقال چربی از یک پرکننده موقتی که دوباره جذب میشود به چربی به عنوان یک بافت پیوند شده زنده تغییر یافت . این تکنیک ها شامل : جابجایی و حمل آرام و بدون آسیب به سلولهای چربی که باعث حفظ و بقای بیشتر آنها می شود ، حجم های تزریقی کمتر از 3 میلیمتر ، قرار دادن بسته های کوچک چربی با عبور مکرر در صفحات متعدد و ...که مجموعه این پیشرفتها طول عمر خوب چربی را در محل گزارش کرده اند.
ذکر این نکته ضروری است که در سنین بالا کشش پوست یا لیفتینگ پوست صورت به تنهایی باعث جوانسازی ظاهر بیمار نمیشود و باید تحلیل بافت نرم و سخت صورت که با افزایش سن به وجود امده است تصحیح گردد

v1

که علی رغم جوانسازی وظاهر بهتر، در سن بیمار تغیری ایجاد نشده است و جوانتر به نظر نمیرسد.در حال حاضر برگرداندن صورت به حجم اولیه جزء لاینفک جوانسازی صورت است که بهترین گزینه برای انتخاب تزریق چربی است. 

انتقال یا تزریق چربی یک عمل چند مرحله ای است که روشها و تکنیک های مختلفی برای انجام آن ابداع شده ولی اینکه کدام روش صحیح تر و کامل تر است و منجر به طول عمر بیشتر سلولهای چربی در محل پیوند میشود ، پاسخ روشنی ندارد و در حال حاضر بهترین روش برای ارزیابی نتیجه عمل ، تصویر برداری مکرر است .

آماده سازی قبل عمل:

در این مرحله بیمار معاینه و از نظر وضعیت های جدی پزشکی ، عفونت ها ، بیماری های خونریزی دهنده و انواع آلرژی ها و داروهای مصرفی بررسی میشود . مزیت ها و خطرات و عواقب بعد از عمل ، بررسی شده و مدت دوره استراحت بعد از عمل به بیمار اطلاع داده میشود .

مرحله برداشت و آماده سازی چربی:

پاسخ به این سوال که کدام ناحیه بدن بهترین محل دهنده چربی است صراحتا به اثبات نرسیده است . بسیاری از پزشکان قسمت خارجی ران را به عنوان یک محل ایده آل دهنده چربی انتخاب میکنند که بعد از انتقال هم میتواند زنده بماند. در بسیاری از بیماران قابلیت دسترسی به چربی یک فاکتور اساسی به شمار میرود . شماری از بیماران که در آرزوی بهبود ظاهر لاغر صورت خود هشتند، دارای ذخیره اندک چربی در بدن میباشند و باید چربی را از هرجا که ممکن است به دست آورد. از لحاظ تئوری نواحی از بدن که در برابر رژیم غذایی مقاوم تر هستند مثل زانو ، برای اینکار پیشنهاد میشوند ، چرا که سلولهای چربی پیوند زده شده آنان در برابر کاهش وزن در طول زمان مقاوم و ثابت می باشند.

v2
پس از انتخاب محل دهنده چربی توسط پزشک و بیمار ، آنجا با تکنیک بی حسی مخصوص ، بی حس شده و برداشت چربی با سرنگ های 20 تا 60 میلی لیتری ، با کمترین آسیب به سلولهای چربی انجام میشود .
بعد از برداشت سرنگ حاوی چربی به مدت 6 تا 15 دقیقه به صورت عمودی قرار داده میشود تا بخش مایع از چربی جدا شده و از پروسه تزریق حذف می گردد .

v3
بعضی از پزشکان برای ماندگاری بیشتر چربی آن را با سرم شستشو داده و یا سانتریفیوژ می کنند تا خون و یا ماده بی حسی و یا سلولهای کوچک چربی که باعث شکست پیوند میشوند از چربی جدا شوند.

تزریق:

بهترین محل برای جایگزینی چربی ، ناحیه چربی زیر جلدی است و باعث میشود که حجم کمتری از چربی مورد استفاده قرار گیرد و نیاز به تصحیح بیش از حد نیست و میتواند دوره نقاهت بیمار را کاهش دهد . ابتدا محل تزریق بیحس میشود و سپس تزریق با سرنگ های انسولین و با فشار کم انجام میشود. تکنیک تزریق به این صورت است که ابتدا کانولای سرنگ وارد بافت شده و همانطور که کانولا توسط سرنگ به عقب کشیده میشود ، چربی با فشار کم تزریق میشود و ذرات کوچک چربی وارد بافت مورد نظر میشوند.

v4
محل هایی که بطور شایع با هدف جوانسازی تزریق چربی انجام میشود شامل: چین بینی/ لب ، گونه ، اطراف چشم و پیشانی ، پشت دست و لب میباشد . گاهی تزریق چربی با هدف ازدیاد چربی به منظور زیبایی و یا رفع نواقص ناشی از بیماری یا تصادف ، در ناحیه مورد نظر صورت میگیرد مثل رفع جای جوش و اسکار بیماریهایی نظیر مورفه آ ، سلولیت ، لوپوس و غیره...
بعد از تزریق محل پانسمان و بیمار با دریافت داروهای مناسب مرخص میگردد. کل پروسه عمل بین 1 تا 2 ساعت طول کشیده و به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی انجام میشود .
لازم به ذکر است که تکنیک های مختلفی برای تزریق چربی وجود دارد و تزیق چربی داخل عضله یکی از این روشها میباشد که بدلیل وجود عروق بیشتر در عضلات ، منجر به بقای بیشتر چربی میشود که در آینده به آن خواهیم پرداخت.

پایداری پیوند چربی :

در مورد پایداری و طول عمر چربی پیوند شده گزارشات متعددی وجود دارد و توصیه میشود که حجم های مناسب چربی در 3 تا 4 جلسه با فاصله چند ماهه تزریق شود . بعضی از متخصصین طرفدار تزریق دوره ای در طول چند سال هستند تا فرآیند تزریق همگام با روند افزایش سن باشد . بالارفتن سن و کاهش وزن ، نیاز به پیوند چربی بیشتر را بعد از مرحله اول به وجود میاورد. برای تزیق های بعدی میتوان از چربی منجمد بیمار استفاده کرد که چربی اضافه بیمار بعد از تزریق اول میباشد که فریز شده و قابلیت استفاده مجدد تا 2 سال را دارد.

عوارض تزریق چربی :

با استفاده از تکنیک های پیشرفته جدید ، بروز عوارض بسیار کاهش یافته است. کبودی و تورم تا چند روز بعد از تزریق چربی از بین می رود ، عفونت ها را میتوان با تجویز آنتی بیوتیک مناسب و رعایت روش های اصول بهداشتی قبل و بعد از عمل پیشگیری نمود . با تزریق حجم کم چربی در نواحی مانند اطراف چشم و ناحیه پیشانی میتوان از عوارض تزریق بیش از حد چربی جلوگیری کرد.

خلاصه :

تزریق چربی چند دهه است که به عنوان یک روش جوانسازی ایمن و کم خطر و نسبتا ارزان قابل دسترسی است . هدف نهایی تکنیک های جدید ، متوازن کردن چربی های صورت و رسیدن به هدف جوانسازی سه بعدی و کامل صورت است.
انجام این عمل و نتایج آن بسیار هیجان انگیز است و با گسترش زمینه های آن میتواند نتایج بسیار خوبی را برای بیماران به همراه داشته باشد.

v9  v8  v7  v6  v5
خواندن 4741 دفعه

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر: Elmertet
تاریخ: دوشنبه, 05 مهر 1395 09:39
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: با سلام و خسته نباشید... جناب دکتر از سن 18سالگی در گیر بیماری ویتیلیگو هستم و بالای 60درصد بدنم رو درگیر کرده ولی رنگ لکه ها خیلی سفید نیست که تابلو باشه ...اولین سوالم اینه که این لکه ها مگه رنگ های سفیده کم رنگ پر رنگ داره؟ چون الان رنگشون مثل رنگ پوسته خیلی سفیده فرد عادیه... و دومین سوالم...آیا حقیقت داره در بیمارستان رازی آمپول هایی وجود داره و تزریق میکنن و پوست سفید میشه؟ هزینه اش چقدره؟ممنون لطفا پاسخ بدید

آقاي ساسان سلام

اگر بيماري در حال پيشرفت باشد،نقاط جديد بدن كه تازه دارند رنگدانه از دست مي دهند ولي هنوز روند پيشرفت ادامه دارد،خيلي سفيد نيستند،در خصوص سوال دوم،چنين آمپول و درماني وجود ندارد،بهترين درمان براي شما نور درماني هست .

 

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر:
تاریخ: دوشنبه, 05 مهر 1395 06:43
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: با سلام و احترام آيا اسكار آكنه واقعا قابل درمان است؟ من هر دكتري رفتم با اينكه خيلي هم عميق نيست نا اميدم كردند و گفتنتد صد در صد قابل درمان نيست ،،، اگر ممكن است راهنماييم كنيد .. با تشكر فراران

دوست گرامي سلام

براي اسكار آكنه روشهاي درماني مختلفي وجود دارد كه معمولا براي هر شخص بسته به نوع و يا عمق اسكار ،از يك يا چند روش استفاده ميكنيم و ميزان بهبودي در بيشتر بيماران رضايتبخش است

 

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر: StephenAcIde
تاریخ: جمعه, 02 مهر 1395 07:37
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: سلام آقای دکتر. من یه ذایده خیلی کوچک زیر چشمم هست که به گفته دکتر حاصل انسداد عروقه. کرم "اون تری اکنئال "دادن. چند روزه دارم استفاده میکنم. یه کم پوست همون قسمت قرمز شده و سوزش خیلی کمی داره. میخواستم ببینم عادیه یا نه. و دستور استفاده دقیقش رو میخواستم. متشکرم

آقاي سعيد سلام

كرم تري اكنيل براي درمان جوش صورت تجويز مي شود و معمولا استفاده آن زير چشم باعث تحريك مي گردد

 

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر: RichardChuse
تاریخ: چهارشنبه, 03 شهریور 1395 04:21
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: با سلام آقای دکتر.من ۲۵ سالمه و حدود ۶ سالی میگذره از جوش غرور جوانی میخاستم بدونم واسه چاله هایی که ایجاد شده بهترین روش درمانی چیه ؟؟ ممنون از جوابتون

آقاي سعيد سلام

براي درمان جاي جوش ابتدا لازمه كه سابسيژن انجام بشه و باندهاي فيبروتيك كه باعث گودي و چسبيدن جوشگاهها به بافت زيرين شده اند آزاد شوند،سپس ميتوان درمان را با  rf يا ليزر و يا ميكرونيدلينگ و...ادامه داد،مقاله درمان جاي جوش را از سايت مطالعه بفرمائيد

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر: Mashabiz
تاریخ: یکشنبه, 31 مرداد 1395 08:11
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: من ريزش مو دارم و خيلي موهام ضعيف شده 31 سالمه متاهل هستم قبل ازدواج درمان زياد انجام دادم بهتر شده ولي الان دوباره شروع شده ماينكسيديل 5 درصد اكوفن و تزريق ويتامين B هم 5 سال پيش انجام دادم . الان چند ماهي شامپو عوض كردم اول mayماي معمولي استفاده كردم موهام نرم شد و شروع به ريزش كرد بعد هم KLORANE استفاده كردم خيلي بيشتر ريخت و جاي ريشه هاي موهام درد ميكنه و خارش داره لطفا بگيد چيكار كنم و چه شامپويي استفاده كنم كه موهام رو شاداب نشون بده واز اين حالت در بياد ضمنا قبلا كه اكوفن استفاده ميكردم شونه كردن موهام سخت بود و گره ميخورد و خيلي هم گرون شده شامپوي ايركس هم اصلا موهارو رو تميز نميكنه در ضمن يكم موهام چرب هم هست . لطفا يك شامپو خوب با قيمت مناسب بفرماييد .

خانم هدي سلام

ميتونيد از شامپو موي چرب درماليست يا اويدرم و يا لامينين استفاده كنيد،از براندهاي خارجي هم ميتونيد شامپو موي چرب آلپسين رو استفاده بفرمائيد

 

دوست عزیز و گرامی من

زمان بهترین و ارزشمندترین هدیه ای است كه می توان به كسی ارزانی داشت.هنگامی كه برای كسی وقت می گذاریم، قسمتی از زندگی خود را به او میدهیم كه باز پس گرفته نمی شود . باعث خوشحالی و افتخار من است كه برای عزیزی مثل شما وقت می گذارم و امیدوارم كه با راهنماییهای اساتید این رشته واظهار نظر شما عزیزان این سایت آموزشی پر بارتر گردد.

<<دكتر محمد ايمانی>>

© 2017 skinhealth. All Rights Reserved. Designed By WGP.ir