وب سایت رسمی دکتر محمد ایمانی

skinhealth

هایفو

هایفو

 

تعریف هایفو (HIFU(High Intensity Focused Ultrasound:

امواج اولتراسوند با شدت و تمرکز بالا که میتواند بدون آسیب رساندن به بافت پوست به لایه های عمقی پوست یعنی درم و SMAS(لایه ای از جنس بافت نرم که زیر پوست و روی عضلات قرار گرفته و باعث انتقال انقباض عضلات به پوست میشود،وبیشتر اعمال لیفتینگ تقریبا با اثر بر روی این لایه از پوست عمل میکنند) دسترسی پیدا کنند.

Y1

یک دستگاه اولتراسوند قوی برای سفت کردن پوست با بکارگیری تکنولوژی اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا )می باشد، هنگامی که انرژی قوی اولتراسوند بر روی یک نقطه در سطوح زیرین پوست متمرکز می شود باعث بالا رفتن دمای آن نقطه تا حدود 70-65 درجه سانتیگراد می شود. این گرما و انرژی تولید شده باعث تولید کلاژن فعال در عمق اپیدرم و درم پوست می شود.

Y2

انرژی اولتراسوند زمانی که در نقطه ی هدف متمرکز می شود، درمان خود را آغاز می کند.

نحوه ی کار این دستگاه را اینگونه می توان تشبیه کرد :

زمانی که شما یک تکه کاغذ را جلوی نور خورشید قرار می دهید اتفاق خاصی نمی افتد، اما هنگامی که از یک عدسی (ذره بین) برای کانونی کردن امواج خورشید استفاده می کنید باعث بالا رفتن دمای آن نقطه بر روی کاغذ و با ادامه ی این کار باعث سوختن نقطه ی مورد نظر می شود. تکنولوژی هایفو نیز دقیقا با همین روش امواج اولتراسوند را در لایه های زیرین پوست کانونی و متمرکز می نماید.

ارزش و اهمیت هایفوتراپی در این ویژگی منحصر به فرد است که سطح خارجی پوست کاملا دست نخورده باقی می ماند و علت این پدیده در این است که انرژی امواج در نقطه ی برخورد با سطح بیرونی پوست بالا نیست که بتواند باعث سوختگی شود، اما وقتی این امواج در عمق پوست با یکدیگر تلاقی می نمایند و کانونی می شوند اثر یکدیگر را تشدید و تقویت می نمایند و باعث می شوند که تا عمق 4.5 میلیمتری (smas) نفوذ یابند و حرارت ایجاد شده در عمق های مختلف باعث انعقاد الیاف کلاژن موجود در آن نقطه می شود.در واقع با کمک تکنولوژی هایفو،میتوان دمای بافت را در حد دمای لازم جهت طبیعی شدن دوباره کلاژن پوست(جوانسازی و لیفت) بالا برد،اما انرزی را در حدی نگهداشت که آسیب بافتی ایجاد نگردد واز طرفی عمق نفوذ را طوری تنظیم کرد که لایه درم پوست و لایه SMAS را تحت تاثیر قرار دهد و باعث لیفتینگ موثر در پوست گردد.

Y3

کاربردها و اثرات تنها در یک جلسه:

1- بالا کشیدن پوست صورت و گردن(لیفتینگ)

2- بالا کشیدن ابروها

3- کاهش عمق خطوط خنده

4- نوسازی پوست (Rejuvenation) و درمان اسکارهای فرورفته

5- ایجاد بهبود در منافذ پوست و آکنه

6-از بین بردن جروک ریز دور چشم

Y4

فواید و مزیتهای هایفو:

١-احتمال آسیب رساندن به بافت های اطراف کم است

٢-در این روش به اپیدرم (لایه سطحی پوست)آسیبی نمی رسد

٣-در تمام تیب های پوستی و در تمام فصول سال قابل انجام است

٤-عملکرد همزمان انقباض smas ، بازسازی کلاژن و انقباض فیبر در هر درمان

Y5

1 – نحوه کار دستگاه هایفوتراپی چگونه است ؟

اگرکاغذ را جلوی نور خورشید بگیرید اتفاقی نمی افتد ولی اگر از یک ذره بین استفاده کنید می توانید با کانونی کردن نور ، امواج نور را در یک نقطه بسیار کوچک متمرکز کنید وبا ادامه این کار آن نقطه داغ وداغ تر می شود و با تداوم تمرکز برروی آن نقطه انرژی کانونی شده امواج نورخورشید می تواند کاغذ را بسوزاند تکنولوژی هایفو نیز دقیقا با همین روش امواج اولتراراسوند را در لایه های زیرین پوست کانونی ومتمرکز کند.

2 – چگونه ممکن است هایفوتراپی به عمق پوست نفوذ کند بدون اینکه هیچ زخمی یا قرمزی پوست ایجاد شود ؟

اصولاارزش و اهمیت هایفوتراپی در همین ویژگی منحصربه فرد است که سطح خارجی پوست کاملا دست نخورده باقی می ماند. علت این پدید اینست که انرژی این امواج آنچنان بالانیست که بتواند در نقطه برخورد با سطح پوست باعث سوختگی شوند ، اما وقتی این امواج در عمق پوست با یکدیگر تلاقی نمود وکانونی شوند میتوانند اثر یکدیگر را تشدید وتقویت نمایند و کانونی شدن امواج اولتراسوند در عمق 1.5تا 4.5 میلیمتری پوست باعث ایجاد حرارت 65 تا70 درجه میگردد واین حرارت باعث منعقد شدن موجود در آن نقطه می شود الیاف کلاژن وسلولهای برای درک بهتر مکانیسم هایفوتراپی بهتر است به دستگاه مایکرو اشاره کنیم البته امواج مایکرویو به صورت مداوم (چندین وچند دقیقه ) ماده غذایی را هدف قرار می دهند اما در هایفوتراپی مدت زمان شلیک امواج اولترسوند به هریک از نقاط هدف فقط کسری از ثانیه است و نقاط مجاور بعدی بلافاصله یکی پس از دیگری توسط دستگاه هایفوتراپی هدف شلیک قرار می گیرند به همین دلیل سطح بیرونی کاملا سالم وبدون عارضه باقی می ماند، چراکه تمام اتفاقات زیر پوست رخ می دهد .

3 – اثرات هایفوتراپی چگونه است ؟

معمولا بیمار در همان لحظه انجام هایفو کشیده تر شدن پوست را احساس می کند ولی نتایج بع

د از 3 ماه بهتر مشخص می شود و رودند بهبودی طی 6 ماه آینده نیز ادامه دارد و فرد شاهد اثرات بیشتری درزمینه سفت شدن ولیفت شدن صورت وگردن خواهد بود.

4 – چه کسانی کاندید مناسبی برای هایفو هستند ؟

افرادی تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند. اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد. در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال و هایفو استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند.

5– آیا روش هایفو هیچ خطری ندارد؟

اولتراسوند از 50 سال قبل تا کنون در حیطه پزشکی کاربرد داشته است. تکنولوژی هایفو با سونوگرافی یکی است اما تنظیمات ونیز تاثیرات این دو با هم متفاوت است. لذا از ایمن بودن این روش مطمئن باشید.

Y6

6- ماندگاری اثر هایفو چقدر است ؟

بسته به میزان شلی ونوع رژیم غذایی ، سن ، ژنتیک و… لیفت ناشی از هایفو حدود 2 سال باقی می ماند. افرادی که تمایل دارند نتیجه ماندگارتر داشته باشند می توانند هر1- 2 سال یکبار این روش را تکرار کنند تا همیشه جوان بمانند.

7- چه تغییراتی را پس از انجام هایفو مشاهده می کنیم ؟

با انجام یک جلسه هایفو کشیده شدن ابروها ، گونه ها ، خط فک مشاهده میشود . عمق خط خنده کاهش می یابد ، افتادگی گوشه لب ها کمتر می شود، خطوط پنجه کلاغی دور چشم صاف تر می شوند، همچنین شلی گردن وغبغب تاحدودی اصلاح می شود.

8- چه کسانی نمی توانند ازروش هایفو استفاده کنند ؟

1- خانمهای باردار وشیرده

2- داشتن زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان

3- وجود پروتز فلزی یا استنت قلبى یا ایمپلنتهای مکانیکال یا وسایل الکتریکی در ناحیه صورت و کردن

4- بیماران صرعی

5- دیابتی ها

6-درماتیت

7-جوشهای کیستیک شدید در محل درمان

8-کودکان

Y7

9- آیا پس از هایفوتراپی واقعا هیچ عوارضی بروز نمی کند ؟

معمولا بجز مختصر قرمزی که طی یکساعت از بین می رود وگاها مختصر تورم که آنهم طی چند ساعت محو می شود اتفاق دیگری نمی افتد. دربعضی موارد ممکن است پوست ناحیه به لمس حساس شود که آنهم یکی دو روزه خوب میشود .بی حسی و گزکز و مور مور که برطرف می شود.درد به دو صورت تاخیری و فوری یروز می کند که به سرعت از بین می رود.کبودی مختصر که ظرف جند روز رفع خواهد شد

10- مدت زمان هر جلسه چقدر است ؟

بسته به ناحیه ای هایفوتراپی انجام میشود بین 30 تا 90 دقیقه می باشد . این روش کاملا راحت و بدون درد است و حتى حین انجام هایفوتراپی بیمار در حالت نشسته قرار می گیرد .

11- آیا هایفوتراپی برای پوست تیره هم قابل انجام است ؟

بله خوشبختانه هر تیپ پوستی می تواند ازروش هایفو استفاده کند (برخلاف لیزر).

12- متقاضیان کشیدن پوست به روش هایفو تراپی به چند جلسه هایفو نیاز دارند ؟

فقط یک جلسه برای افرادی که شلی وافتادگی خفیف تا متوسط دارند کافیست, ولی اگر فردی تمایل دارد که بدلیل شلی بیشتر هایفوتراپی را تکرار کند می تواند بعد از 6 ماه یک جلسه دیگر هایفوتراپی انجام دهد.

Y8

خواندن 4594 دفعه

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر: Elmertet
تاریخ: دوشنبه, 05 مهر 1395 09:39
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: با سلام و خسته نباشید... جناب دکتر از سن 18سالگی در گیر بیماری ویتیلیگو هستم و بالای 60درصد بدنم رو درگیر کرده ولی رنگ لکه ها خیلی سفید نیست که تابلو باشه ...اولین سوالم اینه که این لکه ها مگه رنگ های سفیده کم رنگ پر رنگ داره؟ چون الان رنگشون مثل رنگ پوسته خیلی سفیده فرد عادیه... و دومین سوالم...آیا حقیقت داره در بیمارستان رازی آمپول هایی وجود داره و تزریق میکنن و پوست سفید میشه؟ هزینه اش چقدره؟ممنون لطفا پاسخ بدید

آقاي ساسان سلام

اگر بيماري در حال پيشرفت باشد،نقاط جديد بدن كه تازه دارند رنگدانه از دست مي دهند ولي هنوز روند پيشرفت ادامه دارد،خيلي سفيد نيستند،در خصوص سوال دوم،چنين آمپول و درماني وجود ندارد،بهترين درمان براي شما نور درماني هست .

 

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر:
تاریخ: دوشنبه, 05 مهر 1395 06:43
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: با سلام و احترام آيا اسكار آكنه واقعا قابل درمان است؟ من هر دكتري رفتم با اينكه خيلي هم عميق نيست نا اميدم كردند و گفتنتد صد در صد قابل درمان نيست ،،، اگر ممكن است راهنماييم كنيد .. با تشكر فراران

دوست گرامي سلام

براي اسكار آكنه روشهاي درماني مختلفي وجود دارد كه معمولا براي هر شخص بسته به نوع و يا عمق اسكار ،از يك يا چند روش استفاده ميكنيم و ميزان بهبودي در بيشتر بيماران رضايتبخش است

 

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر: StephenAcIde
تاریخ: جمعه, 02 مهر 1395 07:37
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: سلام آقای دکتر. من یه ذایده خیلی کوچک زیر چشمم هست که به گفته دکتر حاصل انسداد عروقه. کرم "اون تری اکنئال "دادن. چند روزه دارم استفاده میکنم. یه کم پوست همون قسمت قرمز شده و سوزش خیلی کمی داره. میخواستم ببینم عادیه یا نه. و دستور استفاده دقیقش رو میخواستم. متشکرم

آقاي سعيد سلام

كرم تري اكنيل براي درمان جوش صورت تجويز مي شود و معمولا استفاده آن زير چشم باعث تحريك مي گردد

 

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر: RichardChuse
تاریخ: چهارشنبه, 03 شهریور 1395 04:21
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: با سلام آقای دکتر.من ۲۵ سالمه و حدود ۶ سالی میگذره از جوش غرور جوانی میخاستم بدونم واسه چاله هایی که ایجاد شده بهترین روش درمانی چیه ؟؟ ممنون از جوابتون

آقاي سعيد سلام

براي درمان جاي جوش ابتدا لازمه كه سابسيژن انجام بشه و باندهاي فيبروتيك كه باعث گودي و چسبيدن جوشگاهها به بافت زيرين شده اند آزاد شوند،سپس ميتوان درمان را با  rf يا ليزر و يا ميكرونيدلينگ و...ادامه داد،مقاله درمان جاي جوش را از سايت مطالعه بفرمائيد

پزشک: دکتر ایمانی
پرسشگر: Mashabiz
تاریخ: یکشنبه, 31 مرداد 1395 08:11
وضعیت: پاسخ داده شده

پرسش: من ريزش مو دارم و خيلي موهام ضعيف شده 31 سالمه متاهل هستم قبل ازدواج درمان زياد انجام دادم بهتر شده ولي الان دوباره شروع شده ماينكسيديل 5 درصد اكوفن و تزريق ويتامين B هم 5 سال پيش انجام دادم . الان چند ماهي شامپو عوض كردم اول mayماي معمولي استفاده كردم موهام نرم شد و شروع به ريزش كرد بعد هم KLORANE استفاده كردم خيلي بيشتر ريخت و جاي ريشه هاي موهام درد ميكنه و خارش داره لطفا بگيد چيكار كنم و چه شامپويي استفاده كنم كه موهام رو شاداب نشون بده واز اين حالت در بياد ضمنا قبلا كه اكوفن استفاده ميكردم شونه كردن موهام سخت بود و گره ميخورد و خيلي هم گرون شده شامپوي ايركس هم اصلا موهارو رو تميز نميكنه در ضمن يكم موهام چرب هم هست . لطفا يك شامپو خوب با قيمت مناسب بفرماييد .

خانم هدي سلام

ميتونيد از شامپو موي چرب درماليست يا اويدرم و يا لامينين استفاده كنيد،از براندهاي خارجي هم ميتونيد شامپو موي چرب آلپسين رو استفاده بفرمائيد

 

دوست عزیز و گرامی من

زمان بهترین و ارزشمندترین هدیه ای است كه می توان به كسی ارزانی داشت.هنگامی كه برای كسی وقت می گذاریم، قسمتی از زندگی خود را به او میدهیم كه باز پس گرفته نمی شود . باعث خوشحالی و افتخار من است كه برای عزیزی مثل شما وقت می گذارم و امیدوارم كه با راهنماییهای اساتید این رشته واظهار نظر شما عزیزان این سایت آموزشی پر بارتر گردد.

<<دكتر محمد ايمانی>>

© 2017 skinhealth. All Rights Reserved. Designed By WGP.ir